Athens Fringe Live 2013

kuchu_20100616_3210Πρόγραμμα
Εικαστικά/ Workshops/Προβολές ανά ημέρα

Bρυσάκι Χώρος Τέχνης και Δράσης
Βρυσακίου 17, Πλάκα

Εικαστικές εκθέσεις (ελεύθερη είσοδος)1-2/6/2013Lalibela-Σύλλογος Βοήθειας Παιδιών Αιθιοπίας- Έκθεση Φωτογραφίας
5-9/6/2013 Έκθεση Εικαστικών Τεχνών και Σύγχρονου Κοσμήματος “Το κόκκινο νήμα μας”
10-16/6 Ομαδική έκθεση

Αντωνία Ματζούκα “ Οι Δρόμοι της Ζωής
Ευαγγελία Σωτηροπούλου “CreatEve Ideas”
Εύη Λυσανδροπούλου “Pitcher With Fruits Illustration”
Χριστίνα Κοτσεκίδου “Ο Πολιτισμός είναι το Μέσον”
Μαριάννα Σαμανδούρου “Pink Rock”
Γιώτα Ζερίτη “misineza”
Αικατερίνη Τζίτζιρα  “Βαρκάκι στο Αιγαίο”
Δημήτρης Ηλιόπουλος
Ιωάννα Γερακίδη “farewell”
Μελινα Αποστολίδου  «Ρωγμες»
Περσεφόνη Παυλή “Ο Σκουπιδάγγελος”
Σαν Φως ΟΚΑΝΑ “Με Καθαρή Ματιά”
Μονάδα Εφήβων Νέων ΟΚΑΝΑ Ατραπός “Έκθεση Φωτογραφίας”
Μονάδα Εφήβων Νέων ΟΚΑΝΑ Ατραπός “Εκθεση κούκλας κουκλοθέατρου”

17-23/6: Ομαδική Έκθεση
Αλεξία Τάγκα/ Τι να μολοήσω;
Άννυ Αρχιμανδρίτου/ human forse
artisan art.is.a.need / Μεταμόρφωση
Εμμανουέλα Βογιατζάκη-Krukowski/Μνήμη Γένους Θηλυκού
Αστερόπη Χατζηνικόλα/ Έρως ανίκατε μάχαν
Γιάννης Μακρίδης /Το ταξίδι της Δουλτσινέας
Γιώτα Βόνη/ Δίνη
Ιορδάνης Ζαπαλίδης/ Caramel
Κάτια Δέρβου/ Η πύλη
Μαρίνα Φαρασοπούλου/ Σημείο συνάντησης Αιόλου & Ευριπίδου
Νίκος Κλάδης /Lady Pose

ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ / Παιχνίδι στην Πόλη

17/6-30/6 Μονάδα Εφήβων Νέων ΟΚΑΝΑ Ατραπός/ Έκθεση Ζωγραφικής
27-30/6 Έκθεση Αποφοίτων Εργαστηρίου Σκηνογραφίας /Ένα Εργαστήριο για την Τέχνη
24-25/6 Ash In Art Project 4×4

Workshops
Παρασκευή 14/06
16.00  Μονάδα Εφήβων Νέων ΟΚΑΝΑ Ατραπός  “Εργαστήρι κατασκευής κούκλας για Παιδιά”
18.00 Μονάδα Εφήβων Νέων ΟΚΑΝΑ Ατραπός “Εργαστήρι κατασκευής κούκλας για Μεγάλους”

Κυριακή 16/06
10.00-18.00 Κατερίνα Μουργινάκη G8-20 “The Athens Design Kit Project”

Κυριακή 30/6
12.00-18.00 Βασίλης Αβραμάκος “Φώς και σκηνή”

Προβολές (ελεύθερη είσοδος)

Bρυσάκι Χώρος Τέχνης και Δράσης

Κυριακή 2/06
Προβολή Ταινιών Κινουμένων Σχεδίων Για Παιδιά
17.00 Γιάνικ Χάστρουπ “Ένα παραμύθι για δύο κουνουπάκια”
18.30  Magnus Carlsson “Desmond”

Σάββατο 8/06
Προβολή Ταινιών Κινουμένων Σχεδίων Για Παιδιά
16.00 Άντερς Ρόνοου-Κλάρλουντ  “Strings  Το Νήμα Της Ζωής”
17.45 Γιάνικ Χάστρουπ  “Η Χώρα Των Πουλιών”

Τρίτη 18/06
23.00 Santosh Sivan “Ταχάαν” (το παιδί με την χειροβομβίδα)

Παρασκευή 21/06
20.00 Ομάδα Ντοκιμαντέρ Αλληλεγγύης Α. Μπελεγράτη “ΒΡΥΣΑΚΙ – ΜΙΑ ΜΕΡΑ”
Προβολές Ταινιών: Παιδιά σε διαφορετικούς κόσμους
21.00  Δημήτρης Σπύρου “Ο Ψύλλος”
22.30 Christian Ditter “Τα κροκοδειλάκια”

1-30/6 Προβολές συνεχόμενες, καθημερινά
Em.Exit “From Inside Out and Back Again”

Oμάδες Φοιτητών- Αποφοίτων του Παν. Πελοποννήσου, Σχολή Καλών Τεχνών, Τμ. Θεατρικών Σπουδών με την καθοδήγηση της καθηγήτριας Εμμανουέλα Βογιατζάκη – Krukowski/ UOP VIDEO GROUP

Ομάδα Ντοκιμαντέρ Αλληλεγγύης Α. Μπελεγράτη “ΒΡΥΣΑΚΙ – ΜΙΑ ΜΕΡΑ”
Βασίλης Κατσαράκης/ Χώρος Μνήμης “ Χώρος Λήθης”
Γιώργος Ροσόλυμος «LEAKAGE» – «ΔΙΑΡΡΟΗ»

You may also like...